O produktu

 

Jak naše produkty vaříme:

 

Všechno začíná už s výběrem surovin. A tady jsme nekompromisní.

Každé poctivé vaření začíná výběrem kvalitních surovin.

Našim zákazníkům garantujeme, že nepoužíváme chemické přísady (konzervanty, rychlosoli, umělá sladidla, stabilizátory, barviva apod.). To samozřejmě musí platit i pro suroviny, které do našich jídel dáváme, proto si například necháváme vyrábět uzeniny tradičním způsobem od lokálních řezníků. Koupit dnes klobásu, v které by nebyla rychlosůl a lepek, je prakticky nemožné.

Krom kvality myslíme i na ekologii. Maximálně využíváme lokální dodavatele a díky trvanlivosti můžeme vařit jídla sezónně, když jdou dané suroviny čerstvě nasbírané. Na ekologii jsme mysleli i při volbě balení. Jídla jsou zabalená v inovativním vícevrstvém bariérovém sáčku. Tento obal má v průběhu životního cyklu produktu výrazně nižší emise CO2 v porovnání se skleněnou anebo plechovou nádobou.  

Důležitým kritériem při výběru jsou dobré životní podmínky zvířat. Suroviny nakupujeme pouze od dodavatelů, kteří v tomto směru sdílejí naše hodnoty. Například klecové chovy slepic u nás mají červenou.

 

099

 

Při vaření neděláme žádnou magii

 

Produkty vaříme tak, jako je vařily naše babičky. V kuchyni nepoužíváme nic, co byste nenašli v každé domácnosti.

Například základem našich omáček jsou přes noc tažené vývary. Zeleninu restujeme pouze na za studena lisovaném oleji. Na maso používáme zdravější pečení v páře. Nikdy nepoužívame dochucovadla a kořenící směsi. Pro bezlepkové zahušťování jsme si vytvořili vlastní směs kukuričné a ryžové mouky. Mouka je lépe stravitelná, méně kalorická a výsledek je k nepoznání od použití mouky pšeničné.

 

Ačkoli technologicky inovujeme, pilířem našeho vaření jsou stále lidé, na kterých si zakládáme. Většina našeho personálu je s námi dlouhé roky.

 
074new 

 

Zavařování. Aneb jak naše jídlo vydrží 3 roky při pokojové teplotě.

 

Abychom dokázali plnit naše závazky - žádná chemie v našich pokrmech - museli jsme vyvinout vlastní technologii, kterou nazývame CTP - kontinuální tepelný proces. Tento proces má jen dvě ingrediencie: teplo a pečlivou práci.

 

Když celý proces zjednodušíme, vypadá takto:

  • Od momentu, kdy se pokrm začne vařit, nesmí jeho teplota klesnou pod 70 stupňů.
  • Uvařený produkt se musí co nejdříve dostat do našeho bariérového sáčku.
  • Sáček sa hermeticky uzavře zatavením.
  • Zkompletizovaný produkt se sterilizuje v našem na zákazku vyrobeném zařízzení. V něm dochází k šokovému zahřátí na vysokou teplotu a následnému zchlazení.
  167small 

 

kuchyn_1 (1)

 

kuchyn_4

 

Je tu ještě jedna věc:

 

Dnešný způsob stravování, který obsahuje velký podíl chemicky upravených produktů, vede k překyselení našeho organizmu. Tato kyselost má negativní vliv jak na náš organizmus, tak i na chuť pokrmů.

Proto v našich produktech používame takzvanou živou vodu. Díky její zásaditosti můžeme používat o 30 % méně soli a o 30% méně koření, aniž bychom jakkoli ovlivnili výslednou chuť.

  20190603_084814